SZC logo

Érdi SZC Eötvös József Technikum

OM kód: 203036/004 | 2360 Gyál, Erdősor utca 65.

Intézmény logo

Érdi SZC Eötvös József Technikum

HírekKözérdekű adatokFacebookKRÉTA
Széchenyi 2020

Házirend

A házirendről

Házirend

A Házirend a mindenkori hatályos rendeletek és jogszabályok előírásait figyelembe véve készült és ezek figyelembevételével járunk el.

Az ÉSZC Eötvös József Technikum minden tanulójának - mint az iskolaközösség tagjának - kötelességei és jogai vannak. Felelősséggel részt vállal az iskola belső életének alakításában, rendjének, fegyelmének szilárdításában, hagyományaink ápolásában, az iskola jó hírnevének megőrzésében.

I.                         Az iskola munkarendje

  1. A tanítás 8 óra 15 perckor kezdődik. A tanuló köteles az első órája előtt 10 perccel megjelenni az iskolában. A tanóra kezdetét és végét csengő jelzi. Kicsengetés előtt a tanteremből kimenni csak rendkívüli esetben, az oktató engedélyével szabad. A tanuló jelzőcsengetéskor köteles a tanterembe vonulni.

2. Csengetési rend:

  1. óra       8:15 -       9:00
  2. óra       9:10 -       9:55
  3. óra       10:05 -     10:50
  4. óra       11:00 -     11:45
  5. óra       11:55 -     12:40
  6. óra       13:00 -     13:40
  7. óra       13:50 -     14:30
  8. óra       14:40 -     15:20
  9. óra       15.30    -   16.10
  10. óra       16.20    -   17.00    
  11. óra       17.10    -   17.50
  12. óra       18.00    -   18.40
  13. óra       18.50    -   19.30

 

  1. A 2. óra és 4. óra utáni szünetet a diákok az kisudvaron tölthetik. A házirend betartása az udvaron tartózkodás ideje alatt is kötelező. Az iskola területén (épületen belül és kívül) dohányozni tilos, a 18. évet betöltött tanulók, engedéllyel, az iskolán kívül 5 méterre a kaputól, a 2. 4. 6. óra utáni szünetben dohányozhatnak, figyelembe véve a nemdohányzók védelméről szóló jogszabályokat.
  2. A tanulók az iskola területét tanítási idő alatt csak az osztályfőnökük (távolléte esetén a vezetőség bármely tagja) írásbeli engedélyével hagyhatják el. A kilépést a portán be kell jelenteni és az írásbeli engedélyt le kell adni. Itt kell leadni a talált tárgyakat is
  3. Az iskola engedély nélküli elhagyása osztályfőnöki fokozatot (vagy a sorrendben következő fegyelmi fokozatot) von maga után.
  4. Hiányzást, mulasztást minden esetben igazolni kell.
  5. A tanuló szorgalmi időben csak betegség, rendkívüli családi esemény, hivatalos elfoglaltság, iskolai megbízás esetén maradhat távol a foglalkozásokról. A hiányzásokat az ellenőrzőbe bejegyzett orvosi vagy szülői (félévente 3 alkalommal max. 3 nap) igazolással, illetve hivatalos kikérővel kell igazolni az osztályfőnöknek. Az újbóli iskolakezdést követő első napon, de legkésőbb az első osztályfőnöki óráig kell ezt bemutatni. Ennek elmulasztása esetén hiányzását igazolatlannak kell tekinteni.
  6. Tanítási idő alatt a tanuló csak akkor hagyhatja el az iskolát, ha a szülő/gondviselő legkésőbb az adott nap tanításának megkezdése előtt kikérőt ír az elektronikus ellenőrzőbe (KRÉTA) vagy papír alapon kérelmezi. Fel kell tüntetni kérelem keltét és kikérés pontos dátumát és időpontját is (pl. 2020. 03. 25. 3. óra után), amelyet az osztályfőnök nyugtáz. A tanuló köteles az oktatót is előre tájékoztatni arról, hogy kikérője van. Ez szülői igazolásnak minősül.
  7. A tanuló és a szülő/gondviselő kötelessége, hogy az intézményből, vagy a gyakorlati képzőhelyről való távolmaradást a távolmaradás első napján jelezze az osztályfőnöknek.
  8. Ha a tanuló vagy a szülő nem jelentkezik és nem ad információt a hiányzás okáról, az osztályfőnök a hiányzástól számított munkanapon felveszi a kapcsolatot az iskola szociális munkatársával, s ezzel elindítja a jelzőrendszer működtetését, felveszi a kapcsolatot a családgondozóval.
  9. A tanuló köteles mulasztásainak igazolására a hiányzás, illetve az ezt kiváltó ok megszűnése után a házirendben meghatározottak alapján, vagyis az újbóli iskolakezdést követő első napon, de legkésőbb az első osztályfőnöki órán igazolást hozni.
  10. Nem minősül hivatalos elfoglaltságnak a járművezetői engedély megszerzéséhez szükséges elméleti és gyakorlati képzés. Hivatalos elfoglaltságként igazolható hiányzásnak csak a járművezetői vizsga fogadható el.
  11. Iskolánk 9-13. évfolyamos tanulói tanévenként legfeljebb 2 alkalommal pályaválasztási célú rendezvényen vehetnek részt, amelyet előre jelezni szükséges. A hiányzás igazoltnak tekinthető, ha a részvételről a szervező intézmény igazolást ad.
  12. Az igazolatlan hiányzás következményei
  13. Ha a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen a kétszázötven (250) foglalkozást vagy egy adott tantárgyból a foglalkozások 30 százalékát meghaladja, és emiatt a tanuló teljesítménye tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási év végén nem minősíthető, kivéve, ha az oktatói testület engedélyezi, hogy osztályozó vizsgát tegyen. Az oktatói testület az osztályozó vizsga letételét akkor tagadhatja meg, ha a tanuló igazolatlan mulasztásainak száma meghaladja a 20 foglalkozást, és a szakképző intézmény eleget tett a jogszabályban meghatározott értesítési kötelezettségének.
  14. Az osztályfőnök az első igazolatlan hiányzást (akár az első óra után) követően írásban értesíti a szülőt, ill. a törvényes képviselőt. Második alkalommal írásban értesíti a szülőn kívül az illetékes hatóságot is. Ha a tanuló igazolatlan mulasztása egy tanítási félévben eléri az öt foglalkozást, az igazgató megbízottja értesíti a tanuló tényleges tartózkodási helye szerint illetékes gyámhatóságot, tanköteles tanuló esetén a család- és gyermekjóléti szolgálatot. Ha a tanköteles tanuló igazolatlan mulasztása egy félévben eléri a tizenöt foglalkozást, az igazgató megbízottja a mulasztásról tájékoztatja az általános szabálysértési hatóságot, valamint ismételten tájékoztatja a család- és gyermekjóléti szolgálatot, amely közreműködik a tanköteles tanuló törvényes képviselője értesítésében. Ha a tanköteles tanuló igazolatlan mulasztása egy félévben eléri a huszonöt foglalkozást, az igazgató megbízottja haladéktalanul értesíti a tanköteles tanuló tényleges tartózkodási helye szerint illetékes gyámhatóságot. Továbbá a Szakképzési ösztöndíj az adott tanév hátralévő részében nem jár azon tanulónak, akinek az igazolatlan mulasztásainak száma eléri a 6 foglalkozást.
  15. A 15. igazolatlan óra után az osztályfőnök levélben ismét értesíti az illetékes hatóságokat és osztályfőnöki figyelmeztetést ad a diáknak.
  16. 25 órát meghaladó igazolatlan mulasztásról az osztályfőnök hivatalosan értesíti a szülőt, tájékoztatja az intézmény vezetőjét, továbbá az illetékes hatóságokat. A 25 igazolatlan óra után osztályfőnöki intő jár.
  17. 50 óra igazolatlan mulasztás esetén az intézmény vezetője ismételten hivatalosan értesíti a szülőt, a törvényes képviselőt gondviselőt és az illetékes hatóságokat, amelyek elrendelik a tanuló védelembevételét, továbbá a családi pótlék folyósításának felfüggesztését. Az 50. igazolatlan óra után osztályfőnöki rovó jár.
  18. A tanítás részét képező iskolán kívüli foglalkozásokon is – a meghirdetett program szerint – kötelező a részvétel, ezekről is csak igazolással lehet távol maradni. Az iskolába vonattal bejárók, járatkimaradás vagy késés esetén kötelesek várakozni a következő vonatig és az iskolába jönni, továbbá a késésről igazolást kérni, valamint annak hátoldalán a nevüket feltüntetni. Ez esetben a késés igazoltnak tekinthető.
  19. A tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy mulasztását annál a szakirányú oktatást folytató szervezetnél igazolja, akinél a szakirányú oktatását teljesíti.
  20. Ha a tanulónak, illetve a képzésben részt vevő személynek a szorgalmi időszakban teljesítendő szakirányú oktatásról való igazolt és igazolatlan mulasztása egy tanévben meghaladja az adott tanévre vonatkozó összes szakirányú oktatási idő húsz százalékát, a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy tanulmányait csak az évfolyam megismétlésével folytathatja.
  21. Ha a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy szorgalmi időszakon kívüli egybefüggő gyakorlatról való igazolt és igazolatlan mulasztása meghaladja a szorgalmi időszakon kívüli egybefüggő gyakorlat foglalkozásainak húsz százalékát, a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy az évfolyam követelményeit nem teljesítette és magasabb évfolyamba nem léphet. Az igazolatlan mulasztás nem haladhatja meg a szorgalmi időszakon kívüli egybefüggő gyakorlat foglalkozásainak öt százalékát. Az igazolatlan mulasztást a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy pótolni köteles. Ha a tanuló, illetve a képzésben részt vevő személy mulasztása az e bekezdésben meghatározott mértéket eléri, és a mulasztását a következő tanév megkezdéséig pótolja, magasabb évfolyamba léphet.
  22. A tanuló a megismételt évfolyamon akkor is köteles teljesíteni az egybefüggő gyakorlatot, ha azt korábban már teljesítette.
  23. A számonkérés tantárgyankénti, tananyagonkénti formáját a feldolgozott anyag jellegének megfelelően az oktató határozza meg. Ez lehet írásbeli felelet, röpdolgozat, házi dolgozat, témazáró dolgozat, projektmunka, beszámoló, teszt, feladatlap, minimumteszt, próbaérettségi dolgozat, szóbeli felelet stb. Azoktató köteles a dolgozatot 15 tanítási napon belül kijavítani. A határidő után javított dolgozat érdemjegyét a tanuló nem köteles elfogadni, és azt azoktató az értékelésnél nem veheti figyelembe.
  24. Naponta legfeljebb 2 témazáró dolgozatot írhatnak a tanulók. Témazáró dolgozat az, amelyik egész témakört ölel fel, a dolgozatírás időpontját legalább egy héttel a megírás előtt azoktató köteles bejelenteni. Kisebb tananyagegységből írásbeli felelet formájában, előzetes bejelentés nélkül is lehet számonkérés.
  25. Helyettesítő oktató esetén a tanuló éppúgy köteles a tanórán részt venni, a kiadott feladatokat elvégezni, mintha a saját oktatójától kapta volna azokat.
  26. A tanulók jelzőcsengetéskor az osztályteremben várják az oktatót. Zárt tantermek esetében (szaktantermek, tornaterem) a diákok a terem előtt csendben várják azoktatót. Ha valaki azoktató után lép a terembe, az késének számít, a késést az óra kezdetét jelző csengőszótól percekben méri és jegyzi az oktató. A késések igazolatlan mulasztásnak számítanak, amelyek összesítve az igazolatlan órák számát is növelik.
  27. Iskolánk tanulószobai (MENTA szoba) foglalkozást működtet, amelyen bármely tanuló részt vehet, az oktatók által javasolt tanulóknak viszont ajánlott.
  28. Iskolánkban a digitális ellenőrzőn keresztül tarthatják a szülők, oktatók a kapcsolatot. Belépés a digitális naplóba: https://erdszc-eotvos.e-kreta.hu/ felhasználónév: a tanuló oktatási azonosítója, jelszó a tanuló születési dátuma, kötőjelekkel elválasztva. pl.: 2000-01-01
  29. Viselkedési szabályok
  30. Nem engedhető meg a jóízlést bántó, feltűnést keltő, kirívó öltözködés, a másokat sértő, durva, trágár kifejezések használata.
  31. Testnevelési órákon az oktató által meghatározott öltözékben kell megjelenni.
  32. Törvény által tiltott jelképek, szimbólumok viselete büntetendő.
  33. Az iskola hivatalos ünnepségein a tanulók ünnepélyes öltözetben jelennek meg: a lányok fekete szoknyában vagy nadrágban, fehér blúzban, fiúk fekete nadrágban, fehér ingben. Ennek elmulasztása esetén a következő fegyelmi fokozat jár.
  34. Tilos az iskolába, iskolai rendezvényre, tanulmányi kirándulásra, egyéb programra szeszes italt hozni és fogyasztani, fegyvert, sérülést okozó veszélyes, ill. fegyvernek látszó tárgyat hozni és közbiztonságra veszélyes tárgyat viselni, hétköznapi eszközöket fegyverként használni, azokkal fenyegetőzni vagy kérkedni, egyéb olyan veszélyes anyagot behozni, birtokolni, amely mérgező, maró hatású vagy kábítószernek, kábítószerpótló anyagnak minősül. Ennek megszegése fegyelmi tárgyalással járhat.
  35. Tilos az iskolába hangszórót hozni.
  36. Tilos az iskolába energiaitalt hozni, az iskola területén vagy az iskola előtt energiaitalt fogyasztani.
  37. A testnevelési órák alól időszakos, részleges felmentést csak orvosi, teljes felmentést csak szakorvosi igazolással lehet írásban kérvényezni szeptember 15-ig az igazgatónál. Ugyanez vonatkozik az egyéb tantárgyak alóli felmentések esetében is. (SNI)
  38. Félévente egy osztálymegbízottat és egy helyettest (rendészeti képzés esetén szakaszparancsnokot és két helyettest) kell választani. Az osztálymegbízottak felügyelnek az osztály rendjére és tisztaságára. Feladataik:
  • Tisztán tartják a táblát, krétáról, tiszta szivacsról, továbbá megbízás alapján egyéb felszerelésről gondoskodnak.
  • A tanórák elején jelentik az oktatónak az osztály létszámát és a hiányzókat, különös tekintettel az esetleg változásokra.
  • Ha az órát tartó oktató 10 perccel a csengetés után nem jelenik meg, ezt jelentik az vezetőség valamely tagjának vagy a titkárságon.
  • Bezárják az öltözőket.
  • A tanteremben tapasztalt rongálást, meghibásodást az osztályfőnöknek jelentik.
  1. Az iskolában tanórán rágógumizni tilos, a tanórákon enni nem lehet, inni csak azoktató engedélyével.
  2. A számítógépes szaktantermekben, tornatermekben sem inni, sem enni nem lehet.
  3. A mobiltelefont kikapcsolt állapotban vagy néma üzemmódban az erre kialakított helyen (egységes dobozban) kell tárolni. Mobiltelefon óra alatti használatára csak az oktató adhat utasítást és engedélyt. Amennyiben a tanuló engedély nélkül használja a mobiltelefont, azt a diák köteles az oktató kérésére átadni. Az oktató első esetben óra végén visszaadja azt a tanulónak, a következő esetben már csak a szülőnek.
  4. Tilos az iskolában audio- és videofelvétel készítése, az élő közvetítés (kivéve, ha azt azoktató vagy a vezetőség engedélyezi).
  5. Tilos a tanórán a zenehallgatás, valamint a fülhallgató használata, viselése. Az óraközi szünetekben csak fülhallgatón keresztül engedélyezett a zenehallgatás.
  6. A tantermi ülésrendet az osztályfőnök vagy az oktató módosíthatja, azt a tanulónak el kell fogadnia.
  7. Az iskolai parkolót az oktatók és vendégeik használhatják. A diákok az iskola területén kívül parkolhatnak. Ez alól kivételt képeznek a délutáni foglalkozásokra érkező esti és levelező tagozatos tanulók.

III.                   A tanulók egészségének, testi épségének megőrzése érdekében szükséges előírások

  1. Ha bármilyen rendkívüli esemény, például baleset történik, haladéktalanul szólni kell a leggyorsabban elérhető oktatónak vagy iskolai dolgozónak.
  2. Amennyiben a tanuló gondatlanságával, fegyelmezetlen magatartásával, az előírások megszegésével balesetet idéz elő vagy kárt okoz, úgy az okozott kárért anyagi felelősséggel tartozik, egyben fegyelmi vétséget követel.
  3. A tanév első tanítási napján az osztályfőnökök tájékoztatást adnak azokról a baleset- és tűzvédelmi szabályokról, melyeket a tanulók saját és társaik testi épségének védelmében kötelesek betartani. Ezek közül a legfontosabbak:
  4. A tanuló viselkedésével nem veszélyeztetheti sem önmaga, sem társai testiépségét. Balesetveszély miatt a testékszerek és a hosszú köröm viselése kerülendő. Testékszerek és hosszú köröm viseletéből adódó balesetekért és a másoknak okozott sérülésekért az ékszer viselője a felelős.
  5. Tűzveszélyes, tüzet okozó anyagot az iskolába hozni, illetve az iskola által szervezett iskolán kívüli programokra vinni tilos!
  6. Sérülést okozó, veszélyes tárgyakat az iskolába hozni, illetve az iskola által szervezett iskolán kívüli programokra vinni tilos!
  7. Rendkívüli esemény (tűz, természeti katasztrófa, bombariadó) esetén az épület kiürítésére van szükség, ezért a tűzriadó terv előírásainak megfelelően kell viselkedni!
  8. Az informatika-, testnevelésórák sajátos baleset- és tűzvédelmi szabályait a tanító oktatók ismertetik a tanév első tanóráján.
  9. A szaktanterem elhagyása esetén a termet az oktató a tanórát követően bezárja.
  10. A számítógépes termekbe ételt, italt bevinni tilos, a további szabályok a számítógépes teremrendben találhatók!
  11. A testnevelésóra, önvédelmi óra, valamint a délutáni sportfoglalkozások alatt az öltözőket zárva kell tartani, a kulcsot át kell adni a testnevelőoktatónak. Ez az osztálymegbízott vagy helyettesének a feladata. Értékeket (pénzt, órát, ékszert stb.) az öltözőben nem szabad hagyni, át kell adni azokat megőrzésre azoktatónak! A felmentett tanuló is köteles az órán azoktató felügyelete mellett tartózkodni, a tornateremben tornacipőt viselni.
  12. Az iskolai munkához nem tartozó, saját felelősségre behozott tárgyakat, eszközöket az iskolában használni nem lehet, az azokban bekövetkezett kárért az iskola nem vállal felelősséget.
  13. Az iskolában plakátokat és hirdetményeket kifüggeszteni kizárólag az erre kijelölt helyen, csak előzetes igazgatói engedélykérés után szabad.

IV.                   A tanulók jutalmazása, a fegyelmezőintézkedések

  1. Dicséretek: A kiemelkedő közösségi és tanulmányi munkát az iskola a következőkkel jutalmazza: oktatói dicséret (2), osztályfőnöki dicséret (2), igazgatói dicséret (2), oktatótestületi dicséret.
  2. Büntetési fokozatok: oktatói figyelmeztető, oktatói intő, oktatói rovó, osztályfőnöki figyelmeztető, osztályfőnöki intő, osztályfőnöki rovó, igazgatói figyelmeztető, igazgatói intő, igazgatói rovó, oktatótestületi megrovás,
  3. Fegyelmi tárgyalás: A házirend súlyos megszegése esetén fegyelmi tárgyalás hívható össze.
  4. Az iskolai szülői szervezet (közösség) és az iskolai diákönkormányzat közös kezdeményezésére biztosítani kell, hogy az iskolai szülői szervezet a diákönkormányzattal közösen működtesse a fegyelmi eljárás lefolytatását megelőző egyeztető eljárást (a továbbiakban: egyeztető eljárás). Az egyeztető eljárás célja a kötelességszegéshez vezető események feldolgozása, értékelése, bizonyos esetekben a kötelességszegő és a sértett közötti megállapodás létrehozása a sérelem orvoslása érdekében.
  5. A fegyelmi tárgyalást egyeztető tárgyalás előzheti meg.

V.                      A tanulói és a szülői jogok és kötelességek gyakorlásával kapcsolatos rendelkezések

  1. A kiskorú tanuló törvényes képviselőjének joga van arra, hogy
  2. megismerje a szakképző intézmény szakmai programját, házirendjét, tájékoztatást kapjon az abban foglaltakról,
  3. gyermeke vagy a nevelése alatt álló kiskorú tanuló fejlődéséről, magaviseletéről, tanulmányi előmeneteléről rendszeresen részletes és érdemi tájékoztatást, neveléséhez tanácsokat, segítséget kapjon.
  4. kezdeményezze képzési tanács létrehozását, és annak munkájában, továbbá a szülői képviselők megválasztásában, mint választó és mint megválasztható személy részt vegyen,
  5. a kiskorú tanuló törvényes képviselőjének kötelessége, hogy gyermekével vagy a nevelése alatt álló kiskorú tanulóval megjelenjen a nevelési tanácsadáson, továbbá biztosítsa gyermekének az iskolapszichológusi vizsgálaton és a fejlesztő pedagógiai ellátáson való részvételét, ha a gyermekével vagy a nevelése alatt álló kiskorú tanulóval foglalkozó oktatók kezdeményezésére az oktatói testület erre javaslatot tesz
  6. ha a kiskorú tanuló törvényes képviselője az (d) bekezdésben meghatározott kötelezettségének nem tesz eleget, a szakképzési államigazgatási szerv kötelezi a kiskorú tanuló törvényes képviselőjét e kötelezettségének betartására.
  7. A tanuló kérelmére - kiskorú esetében a kiskorú tanuló törvényes képviselőjének kérelmére - egyéni tanrend kérhető, a Kormány rendeletében meghatározott kedvezményekben részesíthető, ha egyéni adottságai, sajátos nevelési igénye vagy egyéb helyzete ezt indokolttá teszi.
  8. Ha a tanulók joggyakorlásában sérelem történik, elsősorban az osztályfőnökökhöz, másodsorban a diákönkormányzatot segítő felnőtthöz, harmadsorban az iskola igazgatójához lehet fordulni.
  9. Az iskolában működő diákönkormányzat hatáskörét a Diákönkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzata határozza meg.
  10. Minden tanulónak joga van a rendszeres iskola-egészségügyi, iskola-fogorvosi ellátás igénybevételére (védőnői, orvosi vizsgálat, kötelező oltások stb.).
  11. Az iskola a diákok számára a mindennapi testedzést a tanórai foglalkozások mellett a tömegsport-foglalkozásokon biztosítja. Heti két órás időtartamban a testnevelőoktató által összeállított program szerinti foglalkozásokon vehetnek részt a tanulók.
  12. Az iskola megszervezi azokat a szakköröket, sportköri foglalkozásokat, amelyeken legalább hét tanuló részt vesz, és amelyek megtartásához a szükséges feltételeket biztosítani tudja.
  13. A tankönyvrendelést – a munkaközösségek véleményének kikérésével – az igazgató által megbízott tankönyvfelelős készíti el oktatói igényfelmérés illetve rendelhető állomány alapján. Az iskola elektronikus formában megküldi a tankönyvrendelési adatokat a fenntartónak, és beszerzi a fenntartó jóváhagyását. Az igazgató tájékoztatja a szülőket a megrendelt tankönyvek köréről, valamint lehetővé teszi, hogy a tankönyvrendelést a szülői munkaközösség véleményezze.
  14. Az államilag támogatott tankönyvet igénybe vevő tanulók anyagi felelősséggel tartoznak a tartós könyvek állagáért. A diákok számára a tankönyveket az iskola az iskolai könyvtár állományából, valamint tankönyvek rendelésén keresztül biztosíthatja. A tanulók és azoktatók a tanév során szükséges kötelező olvasmányokat, tankönyveket, a szükséges oktató kézikönyveket az oktatók által meghatározott időpontban kölcsönözhetik ki a könyvtárból. 
  15. A jogok gyakorlásához szükséges információkat:
  • az osztályfőnököktől (többek között az osztályfőnöki órákon)
  • a szülőktől (szülői értekezleteket, fogadóórákat követően)
  • iskolagyűlésen
  • a diákönkormányzaton keresztül
  • a diákönkormányzat faliújságján keresztül lehet megkapni.
  1. A tanulók osztályzatait, igazolt és igazolatlan mulasztásait, késéseit, továbbá dicséreteit és elmarasztalásait az oktatók a digitális naplóban rögzítik. A szülők és a diákok számára az iskola jogosultságot ad az előbbiekben felsorolt adatok megtekintéséhez, amelyhez jelszavas védelmet biztosít.
  2. Az iskola életével kapcsolatos bármely kérdésben vélemény nyilvánítható:
  • osztályfőnökiórán,
  • a diákgyűlésen a diákönkormányzat működési szabályzatában foglaltak szerint,
  • a diák-önkormányzati képviselő útján is.
  1. Kérdés intézhető írásban vagy szóban (előzetes időpontegyeztetést követően), telefonon az iskola igazgatójához, a vezetőséghez.
  2. A közösségi szolgálatról

Az érettségi feltétele az 50 órás közösségi szolgálat teljesítése, melyet a tanuló köteles az érettségi előtt egy évvel befejezni.

A tanuló köteles a 9. évfolyamon 20 órát, 10. évfolyamon 20 órát, 11. évfolyamon 10 órát teljesíteni

Tevékenységi területek

  1. egészségügyi,
  2. szociális és jótékonysági,
  3. oktatási,
  4. kulturális és közösségi,
  5. környezet- és természetvédelemi,
  6. polgári- és katasztrófavédelmi,
  7. közös sport és szabadidős tevékenység óvodáskorú, sajátos nevelési igényű gyermekekkel, idős emberekkel.

Lehet az 50 órát több projekt keretében, több év alatt teljesíteni. Ennek az az előnye, hogy többféle dolgot tudtok kipróbálni. Arra is van lehetőség, hogy egy nagy projekt keretében, vagy több egy év alatt lefutó program keretében teljesítsétek az 50 órát.

Fogadó szervezet lehet (I.)

  1. a helyi önkormányzat, a helyi önkormányzatok társulása és a települési önkormányzatok többcélú kistérségi társulása az általa biztosított közszolgáltatások és katasztrófavédelmi feladatai körében;
  2. a nemzetiségi önkormányzat a jogszabályban meghatározott közfeladatai körében;
  3. a költségvetési szerv az alaptevékenysége körében;
  4. a magyarországi székhelyű civil szervezet, közhasznú szervezet a közhasznú és a működésével összefüggő tevékenysége körében;
  5. a magyarországi székhelyű egyházi jogi személy a hitéleti, a közcélú és a működésével összefüggő tevékenysége körében;

Fogadó szervezet lehet (II.):

  1. szociális, gyermekjóléti, gyermekvédelmi szolgáltató, illetve intézmény,
  2. egészségügyi szolgáltató,
  3. közoktatási intézmény,
  4. felsőoktatási intézmény,
  5. muzeális intézmény,
  6. nyilvános könyvtár,
  7. közlevéltár,
  8. nyilvános magánlevéltár,
  9. közművelődési intézmény

A munkavégzés formai keretei

A közösségi szolgálat teljesítése során:

egy óra = hatvan perc szolgálati idő (a helyszínre történő utazási idő nem számít)

alkalmanként legkevesebb egy, legfeljebb három órás időkeretben végezhető a közösségi szolgálat a tanulók lakókörnyezetében, vagy az iskola székhelyén, feladatellátási helyén, de legfeljebb 30 kilométeres körzeten belül szervezhető meg.

A törvény szövege szerint: „közösségi szolgálat: szociális, környezetvédelmi, a tanuló helyi közösségének javát szolgáló, szervezett keretek között folytatott, anyagi érdektől független, egyéni vagy csoportos tevékenység és annak pedagógiai feldolgozása.” Ennek értelmében csak a tanuló lakhelye környezetében vagy az oktatási intézmény környezetében szervezhető meg a tevékenység a diákok számára.

A tizennyolcadik életévét be nem töltött személy, illetve a korlátozottan cselekvőképes nagykorú személy olyan közérdekű önkéntes tevékenységet folytathat, amely megfelel életkorának, testi, értelmi és erkölcsi fejlettségének, illetve képességeinek, valamint amely nem veszélyezteti egészségét, fejlődését és tankötelezettségének teljesítését.

A tizenhatodik életévét be nem töltött önkéntes és a korlátozottan cselekvőképes nagykorú önkéntes közérdekű önkéntes tevékenységet külföldön nem végezhet.

A tizenhatodik életévét be nem töltött önkéntes által a közérdekű önkéntes tevékenységre fordítható idő nem haladhatja meg

 

  1. tanítási szünet ideje alatt a napi három órát és a heti tizenkét órát,
  2. tanítási időben a heti hat órát és
  • tanítási napon a napi két órát.
  • tanítási napon kívül a napi három órát.

 

A tizennyolcadik életévét be nem töltött önkéntes közérdekű önkéntes tevékenységet 20 óra és 6 óra között nem végezhet. A tizenhatodik életévét betöltött, de tizennyolcadik életévét be nem töltött önkéntes által a közérdekű önkéntes tevékenységre fordítható idő nem haladhatja meg a napi négy és fél órát és a heti tizennyolc órát.

A tizennyolcadik életévét be nem töltött önkéntes részére a közérdekű önkéntes tevékenység befejezése és másnapi megkezdése között legalább tizennégy óra pihenőidőt kell biztosítani.

 

 

 

 

 

 

  1. A számítástechnika termek (géptermek) rendje

 

 

  • A géptermekben diák csak oktató vagy rendszergazda engedélyével, és annak felügyelete mellett tartózkodhat.
  • A géptermeken a munkaállomásokra csak a saját felhasználói névvel és jelszóval lehet bejelentkezni. Egy felhasználó egyszerre csak egy gépen jelentkezhet be. Bármilyen szolgáltatást csak a saját nevében vehet igénybe. Ennek be nem tartása fegyelmit von maga után!
  • A szerverszobába csak rendszergazda engedélyét követően lehet belépni.
  • A termekbe ételt, italt bevinni, ott fogyasztani vagy rágógumizni szigorúan tilos!
  • A táskákat a padsorok közé bevinni balesetveszélyes és tilos!
  • A termekben található eszközöket mindenki köteles óvni és rendeltetésszerűen használni.
  • Aki a berendezésekben kárt okoz, az köteles a javítási költségeket megtéríteni. Az esetleges károkozást minden esetben azonnal jelezni kell azoktatónak.
  • Ha bárminemű rendellenességet, hibát, hiányt, sérülést észlel a diák a bejelentkezése előtt a munkaállomásán, azt köteles azonnal azoktatónak jelezni. A rendszergazda intézkedéséig a sérült gép nem használható.
  • Óra alatt azoktató utasításainak megfelelő tevékenységet kell végezni.
  • A munkaállomásokon a Facebook és egyéb közösségi oldalak használata tilos! Az oldalak le vannak tiltva! Aki ennek ellenére bármilyen illegális módon mégis használja, az fegyelmi eljárást von maga után.
  • A felhasználók által, a számítógépek jelszavainak megszerzésére tett legapróbb kísérlet, illetve saját programok telepítése fegyelmi következményeket von maga után.
  • Agressziót sugárzó, erotikus, bármilyen etnikai, vallási meggyőződést, vagy személyiségi jogot sértő tartalmakat nézni tilos.
  • A géptermekben a tanév során –az év elején, azoktató által meghatározott ülésrendben- azonos munkaállomáson lehet dolgozni. Az ülésrendtől eltérni csak azoktató utasítására vagy a gép meghibásodása esetén lehet.
  • A számítógépekhez csatlakoztatott adathordozókért és annak tartalmáért az iskola nem vállal felelősséget.
  • A számítógépek szétbontását, illetve a perifériák (billentyűzet, egér, monitor, stb.) és a kábelek eltávolítását/cseréjét csak a rendszergazda végezheti el.
  • Óra végén a diák köteles a gépet szabályosan kikapcsolni
  • Gépteremben történő kivetített filmek nézése alatt a gépek nem használhatóak, hacsak azoktató másként nem rendelkezik.
  • A rendszergazda valamint az oktatók indokolt esetben, ideiglenesen a helyi szabályozás tekintetében másképp is rendelkezhetnek.

 

 

A Házirend jogszabályi háttere:

A házirend készítésénél figyelembe vettük az alábbi jogszabályokat, rendeleteket:

  • 2019. évi LXXX. törvény a szakképzésről
  • 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet a szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról
  • 2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről
  • 1999. évi XLII. törvény a nemdohányzók védelméről és a dohánytermékek fogyasztásának, forgalmazásának egyes szabályairól
  • 1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről

 

 

Gyál, 2023. július 4.

 

Horváthné Körmendi Andrea

igazgató

 

 

Függelékek

 

Függelék 1.

 

Kiegészítés a rendészeti képzésben résztvevő tanulók számára:

 

  1. A rendészeti képzésben lévő tanuló minden esetben viselkedjen az intézményhez, a képzéshez és az egyenruhához méltóan. 
  2. A rendész tanulók viselkedjenek az Alaki szabályzatnak megfelelően a közismereti és szakmai tanórákon egyaránt!
  3. Mindenkor tartsák be a képzéshez szükséges rendvédelmi szervekre meghatározott tiszteletadások szabályait!
  4. Folyamatosan fejlessze állóképességét, erőnlétét a fizikai felmérések végrehajtásához!
  5. Az egyenruha viselése az oktatási napokon meghatározott iskolai rendezvényeken kötelező. A honvéd kadét formaruhát a rendészeten tanuló diákok azokon a napokon hordják, amely napokon Honvédelmi alapismeretek órájuk van.
  6. Közterületen a saját gyakorló eszközöket (tonfa, bilincs) csak rejtve viselhetik, vagy táskában tárolhatják.
  7. Egyenruháját tartsa mindig tiszta, vasalt állapotban! Megjelenésük legyen mindig ápolt!
  8. A fiúk a hajukat vágassák sportosan rövidre! A lányok a gyakorlati foglalkozásokon és az egyenruha viselésekor hajukat fogják össze!
  9. Tilos az egyenruha és a polgári ruházat keverése, együttes viselése!
  10. Szakmai órákon az egyenruhához testékszer viselése tilos!
  11. Járjanak elől jó példával az iskola minden tanulója számára mind a magatartás, mind a tanulmányi eredmények terén!
  12. A rendészeti képzésben leírt szabályok és normák be nem tartása a képzésből való eltávolítást vonhatja maga után!

 

Függelék 2.

A szakaszparancsnok és a helyettesek feladatai és jogkörei

Feladatai:

  • A szakaszparancsnok és helyettesei az osztály / a csoport (a szakasz) diák-vezetői.
  • Feladata a szakasz mindennapi életének irányítása az iskolán belül. Felel a szakasz iskolán belüli tevékenységéért, magatartásáért, a Házirend betartásáért és betartatásáért.
  • Támogatja a rendészeti, illetve a honvédelmi nevelést és oktatást.
  • Legyen képes a szakasz tagjait fegyelmezni, szükség esetén tegyen jelentést az osztályfőnöknek, a rendészeti szakmai gyakorlati oktatónak és a honvéd kadét oktatónak.
  • Legyen naprakész a szakasz aznapi létszámával, a hiányzók névsorával. Erről tegyen jelentést minden órán a szaktanároknak. A gyakorlati foglalkozások előtt az Alaki Szabályzatnak megfelelően sorakoztassa a szakaszt.
  • Legyen képes a szakasz tagjaival a megfelelő módon kommunikálni. Vezesse, irányítsa a mindennapi tevékenységüket.
  • Képviselje a szakasz és a szakasz egyes tagjainak érdekeit az osztályfőnök, a rendészeti szakmai gyakorlati oktató és a honvéd kadét oktató felé.
  • Járjon elő jó példával a szakasz és a nála fiatalabb társai számára mind magatartás, mind tanulmányi eredmény tekintetében.
  • Hajtsa és hajtassa végre mindazon feladatokat, amelyekkel az osztályfőnök, vagy a tanárok megbízták. Felel a feladatok határidőn belüli végrehajtásáért.
  • Tartsa és tartassa be az osztályterem rendjét, kiemelten figyelve a terem tisztaságára, a virágok öntözésére, (öntöztetésére) és a dekorációk állagának megóvására.
  • A hulladékok szelektív tárolását ellenőrizze, szükség szerint figyelmeztesse a szakasz tagjait a szabály betartására.
  • A nap végén a székeket tetesse fel az asztalra.

 

Joga van:

  • a szakasz tagjainak szóbeli figyelmeztetésére, fegyelmezésére.
  • utasítani a szakasz tagjait egyes feladatok végrehajtására.
  • Nem büntethet és nem szankcionálhat! Ha szükséges, jelezze a problémát az osztályfőnöknek, osztályfőnök-helyettesnek, vagy hiányukban valamelyik szaktanárnak.
  • A szakaszparancsnok helyettesek hajtsák és hajtassák végre a szakaszparancsnok utasításait!
  • A szakaszparancsnok hiányában a helyettesek automatikusan átveszik a parancsnok jogkörét és feladatait!

 

Hatásköre:

A szakaszparancsnokok szolgálati elöljáróik az osztályban / a csoportban tanuló diákoknak.

 

Amennyiben a szakaszparancsnok, a szakaszparancsnok-helyettes a feladatait nem megfelelő módon látja el vagy megszegi az iskola Házirendjében foglaltakat, az osztályfőnök gondoskodik a leváltásáról. Ezzel elveszti kapott jog- és hatáskörét is.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Függelék 3.

 

A honvéd kadét formaruházat viselésének és a külső megjelenés általános szabályai

 

A szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény 32. § (2) bekezdése és a szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény végrehajtásáról szóló 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet 96. §-a alapján a technikum, a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 25. § (2) bekezdése és a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 5. §-a alapján a gimnázium házirendjében állapítja meg a középiskolában elvárt viselkedés szabályait, köztük szabályozhatja a formaruhaviselés előírásait.

A honvéd kadét formaruházat viselésének szabályai

A honvéd kadétok iskolai életének és iskolán kívüli honvédelmi jellegű programokon, szabadidős tevékenységeken, versenyeken való részvételének szabályozására és az egységes megjelenés érdekében a honvéd kadét formaruházat viselésének szabályai az alábbiak szerint kerülnek meghatározásra:

 

  1. Általános viselési előírások
  2. Az iskolában a honvéd kadétok azokon a napokon hordják a honvéd kadét formaruhát, amely napokon Honvédelmi alapismeretek órájuk van.
  3. A honvéd kadét formaruházatot az igénybevételi alkalomnak, az évszaknak és az időjárásnak megfelelően a viselési szabályok szerint kell megválasztani, és azt az abban meghatározottak szerint kell viselni.
  4. Alakzatban, gyakorlati foglalkozásokon és a tanórákon egységes öltözetet kell viselni. A tanórákon az oktató engedélyével könnyítés lehetséges.
  5. A honvéd kadét formaruházat civil ruházattal vegyesen nem viselhető.
  6. Épületen belül önállóan a III/1. pontban meghatározott öltözet honvéd kadét barett sapka nélkül viselhető.
  7. A honvéd kadétnak épületen kívül – ha másként nem határoz a honvéd kadét instruktor vagy a honvéd kadét oktató – honvéd kadét barett sapkát vagy honvéd kadét polár sapkát kell viselni.
  8. A honvéd kadét napszemüveget viselhet, azonban rendezvények alkalmával vagy alakzatban viselése nem megengedett, kivéve a fényre sötétedő lencséjű, orvosi rendelvényre használt szemüveget.
  9. A honvéd kadét formaruházaton csak a honvéd kadét formaruházathoz a Honvédelmi Minisztérium által rendszeresített vagy a HKP partneriskola által bevezetett ékítmény viselhető a III/5. pontban részletezett viselési előírások betartásával.
  10. Iskolai ünnepségeken és vizsgákon az iskola Házirendjének megfelelő öltözetben kell megjelenni. Ettől eltérni az intézményvezető és a honvéd kadét instruktor engedélyével lehet.

 

  1. Korlátozó és tiltó rendelkezések
  2. A honvéd kadét formaruházat viselése a HKP-val nem összeegyeztethető foglalkozásokon, rendezvényeken, versenyeken, továbbá politikai rendezvényen és kölföldi tartózkodás alatt tilos.
  3. A honvédelmi neveléshez és a HKP-hoz nem kapcsolódó vagy nem a HKP, illetve az iskola szervezésében megvalósuló rendezvényeken és foglalkozásokon a formaruha viselése tilos.
  4. Olyan iskolán kívüli rendezvényeken, melyeken a megjelenés honvéd kadét formaruhában ajánlott (pl. honvédelmi táborok, hadisírgondozás, megemlékezések), a formaruha a jelen szabályzat betartásával viselhető.
  5. A versenyek közül kizárólag a Honvéd Kadét Program és a Honvédelmi Sportszövetség által rendezett azon versenyeken viselhető a honvéd kadét formaruházat, amelyek szabályzatában ezt engedélyezték.
  6. A honvéd kadét formaruházat utcai viselése tilos. A honvéd kadétok csak polgári ruhában járhatnak be az iskolába és onnan haza.
  7. A honvéd kadét formaruházat és a polgári ruházat vegyes viselése tilos.
  8. A honvéd kadét formaruhával össze nem egyeztethető táskát, reklámtasakot, csomagot vinni nem szabad.
  9. A honvéd kadét formaruházaton nem viselhetők a Magyar Honvédségnél vagy más haderőnél rendszeresített jelzések és ékítmények.
  10. A honvéd kadét formaruházaton polgári ékítmény (kitűző) és tiltott jelképek viselése tilos.
  11. A honvéd kadét formaruhához esernyőt hordani nem szabad.
  12. A honvéd kadét formaruhában fagylaltot, jégkrémet enni tilos.

 

III. A honvéd kadét formaruházat viselési szabályai

  1. Alap öltözet:
  2. honvéd kadét barett sapka
  3. honvéd kadét zubbony
  4. honvéd kadét nadrág
  5. honvéd kadét póló
  6. honvéd kadét bakancs
  7. honvéd kadét hevederöv
  8. Meleg, esős, szeles vagy hideg időjárási körülmények között az 1. pontban meghatározott öltözetet az alábbi kiegészítőkkel lehet viselni:
  9. honvéd kadét polár sapka
  10. honvéd kadét softshell kabát
  11. honvéd kadét polár pulóver
  12. honvéd kadét polár kesztyű
  13. honvéd kadét nedvszívó kendő

A honvéd kadét a réteges öltözetét úgy állítja össze, hogy az biztosítsa a feladata végrehajtását és nyújtson védelmet az időjárás viszontagságai ellen.

  1. Felső ruhadarabként viselhető ruházati cikkek:
  2. honvéd kadét softshell kabát
  3. honvéd kadét polár pulóver
  4. honvéd kadét zubbony
  5. honvéd kadét póló
  6. honvéd kadét nadrág
  7. A honvéd kadét formaruházat hordmód változatai és megengedett viseletei:

4.1. Hideg időjárási körülmények között a formaruházat elemei és lehetséges hordmódjai:

  1. a) honvéd kadét softshell kabát honvéd kadét polár pulóverrel, zárt gallérral, alatta honvéd kadét zubbony zárt gallérral, alatta honvéd kadét póló;
  2. b) honvéd kadét softshell kabát honvéd kadét polár pulóverrel, nyitott gallérral, alatta honvéd kadét zubbony zárt gallérral, alatta honvéd kadét póló;
  3. c) honvéd kadét softshell kabát – honvéd kadét polár pulóver nélkül – nyitott gallérral, alatta honvéd kadét zubbony zárt gallérral, alatta honvéd kadét póló;
  4. d) honvéd kadét polár pulóver zárt gallérral, alatta honvéd kadét zubbony zárt gallérral, alatta honvéd kadét póló.

Hideg időjárási viszonyok között fejfedőként honvéd kadét polár sapka viselhető.

4.2. Meleg, esős vagy szeles időjárási körülmények között a formaruházat elemei és lehetséges hordmódjai:

  1. a) honvéd kadét softshell kabát – honvéd kadét polár pulóverrel vagy anélkül – zárt vagy nyitott gallérral, alatta zubbony zárt vagy nyitott gallérral, alatta honvéd kadét póló;
  2. b) honvéd kadét polár pulóver zárt vagy nyitott gallérral, alatta honvéd kadét zubbony zárt vagy nyitott gallérral, alatta honvéd kadét póló;
  3. c) honvéd kadét zubbony nyitott gallérral, alatta honvéd kadét póló;
  4. d) honvéd kadét póló önállóan.

4.3. Kötelezően honvéd kadét barett sapkát visel:

  1. a) a díszalegység alkalmazása során a díszalegységbe beosztott;
  2. b) a zászló kísérésére kijelölt;
  3. c) a koszorúzási ünnepségeken a koszorúvivő és díszőrséget adó;
  4. d) kiemelt és ünnepi rendezvényeken részt vevő honvéd kadét, honvéd kadét oktató és honvéd kadét instruktor.
  5. A honvéd kadét formaruhához tartozó egyéb felszerelések és ékítmények viselési szabályai:
  6. a) a hímzett kadét évfolyamjelzés a felső ruhadarabon kialakított tépőzáras felületen;
  7. b) a hímzett „KADÉT” felirat a felső ruhadarab bal oldalán a kialakított tépőzáras felületen;
  8. c) a hímzett név a felső ruhadarab jobb oldalán a kialakított tépőzáras felületen;
  9. d) a hímzett kadét barett sapka jelvény a kadét barett sapkán kialakított felületen;

 

  1. A honvéd kadét formaruha helyes viselete
  2. Barettsapka: A barettsapka jelvénye egy vonalban legyen a bal szemmel.
  3. Zubbony: A zubbony a nadrágon kívül viselendő, begombolva. Nyilvános eseményeken és alakzatban az ujja legyen lehajtva.
  4. Hevederöv: Az övcsat mindig középen legyen, a zubbony gombjaival egy vonalban.
  5. Nadrág: A nadrág szára a bakancson kívül viselendő.
  6. Bakancs: A bakancs mindig legyen tiszta és ápolt.

 

  1. A honvéd kadét külső megjelenésének általános szabályai
  2. Külső megjelenés:

A honvéd kadét a formaruháját tartsa mindig tiszta, vasalt állapotban! Megjelenése legyen mindig ápolt, konszolidált! Tilos a formaruha és a polgári ruházat együttes viselése!

  1. Hajviselet:

A fiúk a hajukat vágassák sportosan rövidre! A rövid szakáll és bajusz viselete megengedett. A lányok a gyakorlati foglalkozásokon, versenyeken és a formaruha viselésekor a hajukat fekete színű hajgumival fogják össze! A haj hosszúsága nem akadályozhatja az aktuális feladat végrehajtását. A természetes hatású festés engedélyezett, de a szélsőséges vágású és kirívóan festett haj nem viselhető!

  1. Köröm:

A feltűnően festett, balesetveszélyesen hosszú köröm, műköröm viselése nem megengedett.

  1. Testékszerek:

A honvéd kadét formaruhához a testékszerek viselése tilos!

  1. Visszaszolgáltatási kötelezettség

A honvéd kadét formaruházat és a hozzá tartozó ékítmények és eszközök a Magyar Honvédség tulajdonát képezik. Amennyiben az alábbi pontok valamelyike fennáll, a használó (honvéd kadét) köteles a honvéd kadét formaruházatot és a hozzá tartozó ékítményeket és eszközöket hiánytalanul és tiszta állapotban visszaszolgáltatni:

  1. a kadét tanulói jogviszonya tanulmányai befejezése miatt megszűnt
  2. a kadét tanulói jogviszonya kizárás (fegyelmi vétség) miatt megszűnt
  3. a kadét tanulói jogviszonya iskolaváltás miatt megszűnt
  4. a kadét a Honvéd Kadét Programból kilépett
  5. a kadét a Honvéd Kadét Programból kizárásra került

A visszaszolgáltatandó kadét anyagok listáját külön nyilatkozatban rögzítette az iskola és a használó.

VII. Kártérítési felelősség

  1. A honvéd kadét formaruházat és a hozzá tartozó ékítmények és eszközök a Magyar Honvédség tulajdonát képezik. A használója köteles a ruházat és az eszközök állagának, használhatóságának megőrzéséről a tőle elvárható módon folyamatosan gondoskodni, valamint ezeket a rendeltetésének és a jelen szabályzatban meghatározott célnak megfelelően használni. Továbbá köteles a honvéd kadét formaruházat valamely darabjának elvesztését, megrongálódását azonnal bejelenteni.
  2. A használó a rendeltetésnek nem megfelelő használattal okozott kárért vagy hiányért a polgári jog általános szabályai szerint tartozik felelősséggel.
  3. A honvéd kadét és annak törvényes képviselője kártérítési felelősséggel tartozik a honvéd kadét formaruházat, ékítmények és eszközök épségéért és hiánytalan meglétéért.
  4. A törvényes képviselők anyagi felelősséget vállalnak a kadétok honvéd kadét formaruházatának, ékítményeinek és eszközeinek hiánytalan meglétéért és állapotáért, melyet külön nyilatkozatban rögzítenek.

 


Partnereink

SZC logo

Érdi SZC Eötvös József Technikum


Érdi SZC Eötvös József Technikum

2360 Gyál, Erdősor utca 65.


2024Érdi SZC Eötvös József Technikum